به گزارش مشرق، اسکای اسپورت نوشت: دیگو آرماندو مارادونا، ‌اسطوره فوتبال آرژانتین و جهان به شمار می‌آید که افتخارات زیادی به دست آورد و بسیاری او را به بهترین بازیکن تاریخ فوتبال جهان می‌دانند.

مارادونا از لحظات خاص فوتبالی خود سخن به میان آورد. او درباره نخستین گل خود در جام جهانی، گفت‌:  گلزنی در جام جهانی طعم خاص خود را دارد و با هیچ چیزی مقایسه نمی‌شوم. من در طول ۲۰ سال حضورم در تیم ملی گل‌های زیادی به ثمر رسانده‌ام اما  گل نخست به مجارستان در سال ۱۹۸۲ طعم دیگری داشت.

او درباره نخستین مشهورترین گل خود، گفت‌: گل قرن را هیچ گاه فراموش نمی‌کنم و گلی مانند آن به ثمر نرسانده‌ام.

مارادونا درباره بازیکنی که با او درگیری پیدا کرد، گفت‌: دونگا من را بسیار اذیت می‌کرد و قصد داشت هر طوری شده مانع حرکت من شود. با آرنج او را زدم تا دیگر چنین رفتارهای با من نداشته باشد.

ال دیگو درباره گل پنالتی‌ مشهور خود به والتر زنگا هم، گفت‌: در جام جهانی۱۹۹۰ ایتالیایی ها می گفتند که ما به ناحق بازی را به تساوی کشاندیم و آنها شایسته پیروزی بودم. نمی دانستم چه می‌گویند و چون نظرها متفاوت است. بازی به ضربات پنالتی‌ کشیده شد. من برابر یوگسلاوی پنالتی‌ از دست داده بودم و به خودم گفتم اگر این بار هم پنالتی‌ از دست دهی بسیار احمق هستی. به خودم گفتم نمی‌توانی به این همه دوست دار خود خیانت کنی و نباید ترسو باشی. من توانستم زنگا را فریب دهم و پنالتی‌ را گل کنم و به دور بعد صعود کنیم.لینک منبع

برچسب ها :