به گزارش مشرق، عبدالله کعبی دقایقی پیش با اعلام خبر حذف عوارض خروج از مرز شلمچه، اظهار کرد: امکانات بالایی برای خدامت‌رسانی به زوار ابا عبدالله الحسین (ع) در مرز شلمچه دیده شده است.

وی وضعیت پایانه مرزی شلمچه را مطلوب عنوان کرد و ادامه داد: با هماهنگی‌های لازم از عصر امروز سه‌شنبه تا پایان ایام اربعین، عوارض خروج از کشور به سمت عراق با  دستور هیأت رئیسه مناطق آزاد کشور و درخواست استاندار از زائران دریافت نمی‌شود.

قائم‌مقام سازمان منطقه آزاد اروند خاطرنشان کرد: بیش از یک میلیون روادید تا این لحظه صادر شده و در روزهای آینده در مرز شلمچه افزایش جمعیت را نیز خواهیم داشت؛ با این حال امکان صدور ویزا در مرز شلمچه وجود ندارد و زائران باید به دفاتر مجاز مراجعه کنند.

با دستور مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، اخذ عوارض خروج از کشور از مرز شلمچه به عراق از تاریخ ۹ آبان‌ماه ۱۳۹۶ و به مدت ۱۰ روز لغو شد.

پیش از این زائران اربعین حسینی نسبت به اخذ هزینه ۵۰ هزار تومانی ورودی پارکینگ چذابه و همچنین اخذ مبلغ ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان برای عبور از منطقه آزاد اروند معترض و گله‌مند بودند.لینک منبع

برچسب ها :