اتاق خبر ۲۴

 ساعت ۲۱:۲۰ شب گذشته  آتش‌سوزی در یک ساختمان مسکونی در میدان سبلان، خیابان گلبرگ، خیابان نوروزی‌فرد به سامانه ۱۲۵ اعلام شد که آتش‌نشانان ایستگاه‌های ۹۳، ۷۱ و ۱۰۱  با هماهنگی ستاد فرماندهی سازمان آتش‌نشانی تهران به محل حادثه اعزام شدند.

هادی منان؛ افسر آماده منطقه شش عملیات آتش‌نشانی درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: محل حادثه یک ساختمان سه طبقه قدیمی بود که هنگام رسیدن آتش‌نشانان از قسمت راه‌رو ورودی ساختمان تا طبقه دوم آن مملو از دود و شعله‌های آتش بود که آتش‌نشانان با توجه به احتمال محبوس شدن ساکنان در میان دود و آتش، به سرعت به دو گروه تقسیم شدند که گروه اول همزمان با قطع برق و گاز ساختمان با یک رشته لوله آب پرفشار به مقابله با آتش‌سوزی پرداختند.

زن و شوهری که از ترس آتش‌ به پایین پریدند +عکس

 

وی ادامه داد: تیم نجات آتش‌نشانی نیز برای جستجوی افراد محبوس شده، وارد ساختمان شدند و پس از تجسس کامل همه طبقات، مادر پنجاه و دو ساله به همراه یک دختر پانزده و سه پسر شانزده، هجده و بیست و دو ساله را از میان دود و آتش به پشت‌بام منتقل کردند.

هادی منان تصریح کرد: پدر شصت و دو ساله این خانواده که در هنگام وقوع حادثه در طبقه اول حضور داشت، در همان لحظات اولیه با دیدن شعله‌های آتش به سرعت از میان دود و آتش از ساختمان خارج و به طور سطحی نیز دچار سوختگی شده بود همچنین در دقایق اولیه وقوع این حریق به علت حجم دود وشعله فراوان، مرد و زن حدوداً سی و هشت و سی و سه ساله‌ای (فرزند و عروس این خانواده) پیش از رسیدن نیروهای آتش‌نشانی از ترس دود و آتش، خود را از طبقه دوم به بیرون از ساختمان و داخل کوچه انداختند که بر روی یک خودرو سواری افتادند.

زن و شوهری که از ترس آتش‌ به پایین پریدند +عکس

 

افسر آماده منطقه شش عملیات آتش‌نشانی با اشاره به آسیب‌دیدگی این زن از ناحیه کمر و پاها براثر سقوط بر روی خودرو، خاطر نشان کرد: در حادثه سقوط بر روی خودرو سواری به مرد سی وهشت ساله صدمه‌ای نرسید و نیروهای آتش‌نشانی بلافاصله با حضور عوامل اورژانس در محل حادثه، زن مصدوم به همراه پدر خانواده را برای معاینه و انتقال به مرکز درمانی به امدادگران اورژانس تحویل دادند.

این آتش‌سوزی در مدت زمان کوتاهی توسط آتش‌نشانان مهار و خاموش شد همچنین علت بروز این آتش‌سوزی از سوی کارشناسان علت‌یابی منطقه ۶ عملیات سازمان آتش‌نشانی در حال بررسی است.لینک منبع

برچسب ها :