اتاق خبر ۲۴

سیزدهم خرداد۹۳ به پلیس پاکدشت خبر رسید راننده یک اتوبوس به نام محمد پشت فرمان خودرویش در جاده پاکدشت کشته شده است.

 

شواهد نشان می داد محمد در حالی که به سمت کریم آباد در حرکت بود مورد حمله چند مرد ناشناس قرار گرفته و آنها پس از زخمی کردن وی با ضربه های قمه و چاقو با شلیک گلوله دست به قتل زده و گریخته اند.

 

پلیس به تحقیق ازآشنایان قربانی پرداخت و به اختلاف های محمد با اعضای یک خانواده بر سر معامله زمینی در پاکدشت پی برد .

 

وقتی در بررسی ها مشخص شد مرد جوانی به نام فرشاد که از اعضای همین خانواده بود قبلا محمد را تهدید به مرگ کرده بود وی بازداشت شد ولی خودش را بی گناه خواند.

 

از سوی دیگر پسر عموی فرشاد در بازجویی های پلیسی گفت: که این مرد چند روز قبل تفنگی به او داده بود تا آن را پنهان کند.

 

بدین ترتیب و با به دست آمدن سرنخ هایی، ۹عضو این خانواده به اتهام مشارکت در قتل بازداشت شدند ولی دربررسی کارشناسان اسلحه شناسی روشن شد اسلحه ای که فرشاد به پسرعمویش داده بود تا آن را پنهان کند اسلحه کالیبر۹ بوده در حالی که تیر شلیک شده به قربانی کالیبر ۹ نبوده است.

 

در حالی که فرشاد و سایر متهمان منکر قتل بودند پرونده ۹ متهم به شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد و آنها دیروز ریاست قاضی محسن زالی بوئینی و با حضور یک مستشار پای میز محاکمه ایستادند.

 

در این جلسه چهار فرزند قربانی در جایگاه ویژه ایستادند و برای عاملان جنایت حکم قصاص خواستند.

 

سپس فرشاد که بازداشت بود پشت تریبون ایستاد و منکر مباشرت در قتل شد.

 

وی گفت: من به همراه پدر ،برادر و عمو و عموزاده هایم همگی ضایعات جمع می کردیم و با خاوری که شریکی خریده بودیم ضایعات را به یک کارخانه بازیافت می بردیم و می فروختیم. شبی که محمد پشت فرمان خودرو اش کشته شد ما همگی ضایعات را بار کامیون کردیم و با هم به کارخانه بردیم. مقابل در کارخانه چون من و برادرم خسته بودیم از خاور پیاده شدیم. ما پشت دیوار کارخانه خوابیدم و پدر و عمو و عموزاده هایم همگی داخل کارخانه رفتند. نیمه شب بود که عمویم تماس گرفت تا ما هم برای کمک به آنجا برویم. من و برادرم به کارخانه رفتیم و ضاعیات را که ۶ تن وزن داشت بعد از وزن کشی از خاور پیاده کردیم و به خانه برگشتیم. من از وقتی که بازداشت شدم گفته بودم در قتل محمد دستی ندارم.

 

سپس وی در پاسخ به سوال قاضی درباره اینکه چرا ردیابی موبالت نشان داده در ساعت وقوع جنایت در محل حضور داشته ای گفت: من کنار دیوار کارخانه خواب بودم و شاید برادرم موبایلم را برداشته و در حوالی محلی که قتل واقع شده قدم زده است.

 

وقتی قضات دادگاه فیلم دوربین مداربسته کارخانه را به متهم نشان دادند و علت عدم حضور وی را در کارخانه پرسیدند فرشاد گفت: من در کارخانه حضور داشتم ولی نمی دانم چرا بخشی از فیلم دوربین مداربسته به دادگاه ارائه شده که وی در آن حضور ندارد.

 

وی همچنین درباره ادعاهای متفاوتش در مراحل بازجویی و تناقض گویی هایش گفت: چون بیش از سه سال از این ماجرا گذشته است حضور ذهن ندارد و خاطرات را از یاد برده است.

 

فرشاد به قضات دادگاه گفت: وقتی بازداشت شدم فرزندم چهار ماهه بود اما حالا نزدیک به ۴ سال دارد.من از این وضعیت خسته شده ام و دیگر تحمل زندان Prison را ندارم تقاضا دارم زودتر آزاد یا اعدام شوم.

 

سپس هشت متهم دیگرکه با وثیقه آزاد هستند منکر اتهام معاونت در قتل شدند.

 

بنا به این گزارش، در پایان جلسه هیات قضایی وارد شور شد تا رای صادر کند.

برای مشاهده اخبار حوادث کلیک کنید.

منبع: رکنالینک منبع

برچسب ها :